FOTKY,

  • které
  • Vás
  • budou
  • bavit

Jak probíhá naše práce

Mrkněte na náš web / FB / IG

Tohle už se zjevně povedlo. Snažíme se prezentovat nejen ty ikonické fotky novomanželského páru, ale i fotky z celého svatebního dne, aby jste měli představu, jak vypadají fotky z celého svatebního dne.

Jestli se Vám naše práce zalíbí a chtěli byste podobné fotky i z Vaší svatby, tak v sekci kontakty máme telefon, mail, kontaktní formulář nebo proklik na WhatsApp.

Napište, zavolejte a Radek se Vám co nejdříve ozve zpátky. Domluvíme termín, kdy se potkáme na nezávazném videochatu, kde se navzájem poznáme a my Vám představíme naši práci.

Pokud vzájemná chemie zafunguje, tak se už během tohoto videochatu domluvíme na spolupráci, zašlu Vám návrh smlouvy, podepíšeme a máme formality za sebou.

Ta chemie je velmi důležitá, budeme přeci jen hosty na Vaší svatbě a určitě nechcete mezi hosty někoho, kdy Vám na první dobrou nesedne a nebudete se v jejich blízkosti cítit příjemně.

Před svatbou

Videochat máme za sebou a pokud bychom se neslyšeli dříve, tak se Vám několik dnů před svatbou ovu, abychom doladili všechny podrobnosti. Plánování svatby bývá někdy trošku hektické a od našeho posledního setkání se mohl harmonogram svatebního dne trošku změnit.

Teď už máme vše aktuální, víme kam a kdy máme přijet, máme kontakty na svědky, kdybychom se Vám nemohli dovolat.

Zároveň Vám potvrdím, že z naší strany všechno platí a domluvíme poslední detaily.

Na svatbě

Ráno přijíždíme v domluveném čase. Nejčastěji je to ve stejnou dobu jako vizážistka. Máme tak dostatek času, abychom se rozhlédli po okolí a seznámili se s Vašimi hosty. Seznámení s hosty a Vašimi rodinami je velmi důležité, protože, ruku na srdce, kdaž na Vás někdo namíří foťák, tak se všichni snaží zastavit, napřímit, usmívat,… Děláme to taky. 🙂 Po několika chvílích začneme nebýt cizí lidé, začleníme se společnosti a už naše focení není tak rušivé. A když připočteme tiché závěrky našich foťáků, tak většinou máme vyfoceno dávno předtím, než si někdo všimne, že fotíme. Snažíme se být u každé legrace, u každého úsměvu tak, aby jsme zvládli zachytit všechny emoce, které na Vaší svatbě byly. I když je třeba nezahlédnete, protože se zrovna budete věnovat hostů nebo krájení dortu, tak my u těch okamžiků budeme, abyste se k nim pak mohli vrátit.

Odjíždíme

Nechtěli jsme jít cestou, kdy máme domluvený přesný čas od kdy do kdy s Vámi na svatbě budeme. Proto máme náš příjezd řešen v podobném čase jako přijíždí vizážistka a čas našeho odjezdu necháváme otevřený. Většinou odjíždíme okolo 21 hodiny, ale pokud zábava plyne nebo máte v programu plánováno něco, co si přejete mít na fotkách, tak pro nás není problém zůstat s Vámi i déle.

Na téměř každé svatbě přijde večer okamžik, kdy již není přítomnost fotografů žádoucí, dámy se chtějí bavit, pánové ještě o trošku více a není úplně dobře, aby je při tom někdo fotil.

V tom okamžiku se s Vámi domluvíme, že nastal čas, když už jsme tu jako fotografové navíc, odložíme foťáky, užijeme si několik písní Vašeho DJ nebo kapely a odjíždíme.

Pár dní po svatbě

Typicky druhý den ráno, když ještě hosté spokojeně spí, tak my začínáme s přípravou Vašich fotek. Jezdíme fotit téměř vždy ve dvou a snažíme se zachytit opravdu všechny emoce a úsměvy, které na Vaší svatbě byly, proto se často stává, že dáme dohromady nižší tisíce zdrojových fotek. Každou situaci máme ideálně vyfocenu několikrát, abychom mohli vždy vybrat tu nejlepší fotku ze série. V tomto okamžiku přichází třídění a výběr těch nejlepších fotek.

Při focení se někdy stane, že situace v popředí, která byla focena, je perfektní, ale v pozadí je roztomilá holčička, která prstíkem v nosíku provádí průzkum nebo třeba babičce vykukuje kousek spodničky. Takové a jim podobné fotky jsou nemilosrdně smazány hned při třídění.

Součástí třídění je i velmi důležitý holčičí pohled na věc, někdy vyjde fotka technicky dokonale, ale vyfocené dámě to na fotce nesluší na 100%. I takovéto fotky z výsledného souboru finálních fotek vytřídíme, aby výstupem bylo opravdu jen to nej.

Jakmile máme vytříděno, začneme s úpravami a finální editací. Upravujeme kompozici, barvy, ořez, kontrast a další parametry fotek. 

Finále

Víme, že se těšíte na fotky. Do dvou, tří dnů po svatbě Vám pošleme cca. 5 finálně upravených fotek, aby jste měli alespoň ochutnávku toho, na co se můžete těšit.

A zbylé finální Vám připravíme nejdéle do 3 týdnů od focení.

Fotky Vám pošleme elektronicky v tiskovém rozlišení a také v menším rozlišení, třeba k poslání prostřednictvím sociálních sítí. A až budete mít v klidu vybráno, tak Vám výběr fotek necháme vytisknout a pak v dárkovém balení pošleme k Vám. Fotky tiskneme v rozměru 13x18cm na papír v provedení hedvábný mat.

Napište si o nezávaznou schůzku

    This website uses cookies to improve your experience. Cookie Policy
    Light Dark